Türkçe

Gazetemiz

AYVALIK

AYVALIKTA ZİRAAT ODASI’NIN EĞİTİM TOPLANTILARI SÜRÜYOR

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Ziraat Odası tarafından üreticiye yönelik verilen eğitimler sürüyor.

Bu kapsamda, önceki gün Ayvalık Ziraat Odası binasında zeytin hastalık ve zararlıları ile Ayvalık Ziraat Odası ve Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen toplantıya İl Tarım Müdürlüğü Bitkisel Şube Müdürü Kaan Erözmen, Ayvalık İlçe Tarım Müdürlüğüne vekaleten bakmakta olan Gömeç İlçe Tarım Müdürü Oğuzhan Kaya da  katıldı.

Yüksek Ziraat Mühendisi Zafer Bozgül’ün sunumuyla gerçekleşen toplantı da, çiftçilere konu hakkında detaylı bilgiler verildi.

Zaman zaman soru cevap şeklinde devam eden toplantıda zeytin üreticileri, hastalıklarla mücadele konusunda konunun uzmanlarından bire bir bilgi alma imkanına da kavuşmuş oldu

Toplantı sonunda muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kıtay göreve geldikleri ilk günden bu yana çiftçi eğitimlerine büyük önem verdiklerini vurgulayarak, “Bu kapsamda ilk olarak başlattığımız iyi tarım uygulamalarına yönelik eğitim ve çalışmalar devam etmektedir. Bunun yanı sıra çiftçilerimize öncelikle teorik olarak odamızda sonrasında ise odamız zeytinliğinde uygulamalı olarak yine il ve ilçe tarım müdürlüğümüz ile işbirliği içinde zeytin budama kursu verdik. Nisan ayının ilk haftasından itibaren Ayvalık İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile birlikte köylerimizde gece eğitimlerine başlayacağızÜreticilerimizi bilgilendirmeye yönelik bu çalışmalarımız bundan sonrada artarak devam edecek.” diye konuştu.

(ŞK-     

16/09/2019 Gün Ortalama:562  Bugün 205 Ziyaret var  Sitede 4 kişi var  IP:3.226.243.130