Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

Başkan Uğur Halk Günü'nde Vatandaşlarla Bire Bir Görüştü

Başkan Uğur Halk Günü'nde Vatandaşlarla Bire Bir Görüştü

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Halkla Buluşuyor” adlı etkinlikte vatandaşlarla bire bir görüştü, onlardan gelen talep, beklenti, öneri ve şikâyetleri dinledi.

Salih Tozan Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen “Halkla Buluşuyor” adlı etkinliğe Başkan Uğur’un yanı sıra Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AYDA BİR KEZ DÜZENLENECEK

Programın açılış konuşmasını yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’in 20 ilçesi, 1150 mahallesi ve 18 bin kilometrelik yüzölçümüyle zengin bir il olduğuna dikkat çekti. Balıkesir’i ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişmiş kentler seviyesine çıkarmak için gece - gündüz demeden yorulmadan ve yılmadan çalışacaklarının altını çizen Başkan Uğurbu doğrultuda uzman ekibiyle birlikte ilk günkü aşkla ve heyecanla çalıştıklarını kaydetti. Vatandaşların sorunlarını, hizmet taleplerini, şikâyetlerini, isteklerini dilek ve önerilerini ilk ağızdan öğrenmek için “Halkla Buluşuyor” adlı etkinliği düzenlediklerini ifade eden Başkan Uğur, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan tüm daire başkanlıkları ve kurumlarıyla vatandaşa hizmet ederken, bir yandan da Beyaz Masamız  “Benim Şehrim Balıkesir” sloganıyla kapı kapı dolaşıp, insanlarımızın isteklerini ve beklentilerini dinliyor. Ancak benden de randevu isteyen çok vatandaşlarımız var. Biz de vatandaşlarımızla bire bir görüşüp, onların taleplerini, dertlerini, görüşlerini dinlemek için her ay bir gün halk günü düzenleyeceğiz. Benimle görüşmek isteyen tüm hemşerilerimle tek teke görüşeceğiz. Bu projemiz ile tüm vatandaşlarımızın dertlerini ve şikâyetlerini dinleyecek, talep ve isteklerini bizzat kendilerinden alacağız. Bu tür toplantılarla hizmet anlamında bir eksik varsa bunu bizzat yerinde görüp tespit etme şansını yakalamış olacağız. Gerek Ekip Arkadaşlarımla, gerekse Balıkesir Bir "BüyükAile" oluyor projemizin diğer paydaşlarımızla sorunları tespit edip, en acil şekilde çözüm yolu bulacağız. Ayrıca şehrimizde yaptığımız ya da yapmayı planladığımız projeler ve hizmetler ile ilgili bakışı, sizlerden, ilk elden öğrenme şansı yakalayacağız. Bu bizim için hizmetlerimizi, projelerimizi planlarken ve uygulamaya sokarken ciddi bir yol haritası çizmemize yardımcı olacak” dedi.

YENİ PROJELER İSTİHDAMI ARTTIRACAK

Balıkesir’in büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte sağladığı istihdamda büyük bir artış gözlendiğine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “30 Mart 2014 tarihi itibariyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde 2 bin 526 personel çalışıyordu. Bugün bizim bordromuza dahil olan 5 bin 362 kişi var. 22 ayda bizim sağladığımız istihdam 2 bin 836. Seçimler öncesinde Büyükşehir Belediye’yle 5 bin kişiye iş imkânı sağlayacağımızı söylemiştik, şu anda çalışanlarımızın sayısı 5 bin kişiyi geçti. Çay Deresi Projesi'yle en az bin kişi istihdama kazandırılacak. Yeni yapılan devlet hastanesinin önündeki alışveriş caddesinde de en az bin - bin 500 kişi istihdam edilecek. Bunlar sadece Balıkesir’e yapılmıyor. Geçen hafta Bandırma Belediyesi’yle birlikte Hollanda’daydık. Rotterdam Limanı ve Bandırma Belediyesi’nin de yer aldığı bir iyi niyet anlaşması imzaladık.  Türkiye’nin vizyonu olacak, örnek bir limanı Bandırma’ya kazandırmayı planlıyoruz. Hedeflenen 10 milyar avroluk yatırım. Sanayisiyle, limanıyla örnek bir limanı Türkiye’ye kazandırmayı istiyoruz. Ayvalık’ta, Edremit’te, Gönen’de, Bigadiç’te, Sındırgı’da da projelerimiz var” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Başkan Uğur, çok sayıda vatandaşla bire bir görüştü. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’la bire bir görüşüp isteklerini, dertlerini ve beklentileri ilk ağızdan ileten vatandaşlar, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

                                                                           

24/01/2020 Gün Ortalama:2156  Bugün 378 Ziyaret var  Sitede 4 kişi var  IP:35.172.195.82