Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

Gömeç’teki Oryantiring Yarışları’na 650 sporcu katıldı.

Gömeç Belediyesi tarafından bu yıl 5’ncisi düzenlenen geleneksel Oryantiring Yarışları’na katılan 650 sporcu büyük heyecan yaşadı. Farklı kategorilerde gerçekleşen yarışmalara, Balıkesir, Ankara, İzmir, Bursa ve Manisa’dan sporcular katılırken, adeta şölen yaşandı.

Gömeç Şehir Parkı yakınındaki boş alanda oluşturulan start noktasından çıkan sporcular, ilçenin cadde ve sokaklarındaki hedefleri bulmaya çalışırken, büyük heyecan yaşadı. Yarışmalarda hedefi en kısa sürede bularak, belediye binası arkasındaki finiş alanına gitmeyi başaran sporcular ödüle hak kazanırken, Gömeç Belediyesi tarafından sporculara ve ailelerine pilav ve ayran ikramı yaptı. Yaklaşık 4 saat süren yarışın sonunda, Şehir Parkında düzenlenen törenle, dereceye girenlere madalyaları verilirken, takım halinde başarı gösteren sporculara da kupa hediye edildi. Alt kategorilerde dereceye giren minik sporcular da, belediye tarafından ödül yağmuruna tutuldu.

Yarışları, Gömeç Kaymakamı Cumhur Duran, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Gömeçspor kulüp Başkanı  Eşref USLU, ilçedeki daire müdürleri ve amirleri, Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri, belediye meclis üyeleri, ülkenin önde gelen Oryantiring sporcuları, Oryantiring öğretmenleri ve vatandaşlar izledi. Dereceye giren sporcular büyük mutluluk yaşadı. Gazetemize açıklamalar yapan Oryantiring sporcuları ve öğretmenleri, Gömeç Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan da, “Biz öncelikle buraya gelen misafirlere, bütün katılımcılara teşekkür çok ediyoruz. Beklentimizin üzerinde bir organizasyon oldu. Bu yıl Oryantiring yarışlarımızı 5’nci kez düzenliyoruz. 640’ın üzerinde sporcu koştu. Çok mutluyuz. Gururluyuz. Devamında inşallah, daha büyük organizasyonlar da karşınızda olacağız” dedi.

02/07/2020 Gün Ortalama:392  Bugün 118 Ziyaret var  Sitede 4 kişi var  IP:3.236.108.61