Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN KATKILARIYLA OKULLARA KIYAFET YARDIMI YAPILDI

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ramazan ayı nedeniyle toplumsal yardımlaşma ve birliktelik konusunda Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü örnek bir uygulamaya imza attı.

Bu kapsamda; Türkiye çapında ün yapmış bir giyim firması ile temasa geçerek Ayvalık’ta eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere kılık kıyafet talebinde bulunan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, söz konusu firmanın verdiği destekle 43 okuldan toplam 750 öğrenciye kıyafet ve ayakkabı yardımında bulundu.

Bu çerçevede; Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen öğrencilere ulaştırmak üzere Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu salonunda gerçekleşen bir törenle okul müdürlerine kıyafet kolilerini teslim ettiler.

Törende konuşan Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, “Kaymakamlık olarak ihtiyaç sahibi tek bir çocuğumuz kalsın istemiyoruz. Okullarınızda böyle bir durumda olan öğrenciler varsa elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ise, “Özel Büro ekibimle beraber uzun zamandır böyle bir çalışma üzerinde duruyorduk. Gerekli yazışmaları yaparak Türkiye’nin en ünlü firmalarından biri olan firmanın destek verebileceğini öğrendik. Özellikle toplumsal birlik ve beraberliğimizi en yoğun şekilde yaşadığımız Ramazan ayına denk gelmesi bizi daha da memnun etti. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında bizlere destek veren ve 750 çocuğumuzun yüzünü güldüren firmamıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Ayvalık’taki 43 okuldan 750 öğrenciye teslim edilmek üzere kıyafet kolileri okul müdürlerine teslim edildi.

13/08/2020 Gün Ortalama:1590  Bugün 400 Ziyaret var  Sitede 9 kişi var  IP:18.207.108.191