Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

Yargıtay Başkanı Cirit, annesi adına cami yaptırdı

Bir dizi ziyaretler ve çeşitli etkinliklere katılmak üzere memleketi olan Balıkesir'in Burhaniye ilçesine gelen Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, geçtiğimiz yıllarda vefat eden annesi Ummuhan Cirit adına yaptırdığı camide, cemaat ile birlikte ilk Cuma namazını kıldı.

Yazlık sitelerin bulunduğu Burhaniye'nin Adıyar mevkiinde annesi adına inşa ettirdiği Ummuhan Hatun Cami'nde mevlit okutan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Balıkesir Valisi Ersin yazıcı, protokol mensupları ve mahalle sakinleriyle birlikte camideki ilk Cuma namazını kıldı. Henüz minaresi ve çevre düzenlemesi tamamlanmamış olan camideki Cuma namazına, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in yanı sıra, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, İstanbul Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cirit ailesinin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yargıtay Başkanı Cirit, namaz sonrasında protokol mensuplarıyla birlikte Ummuhan Hatun Camii'nde incelemelerde bulundu. Ummuhan Hatun Camii tamamlandığında 200 kişi kapasiteli olacak

29/05/2020 Gün Ortalama:1728  Bugün 48 Ziyaret var  Sitede 4 kişi var  IP:3.231.220.225