Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

GÖMEǒTE VATAN NÖBETİ

Ankara ve İstanbul’da önceki akşam yaşanan darbe girişiminin ardından sokaklara dökülen halk,  ilçe merkezinde Vatan Nöbeti tuttu.

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grubun gerçekleştirmek istediği darbe girişimine protesto için ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanında toplanan yaklaşık bin kişilik kabalık gurup, ‘Tek Bayrak, Tek Devlet’ sloganları atarak Yaya mahallesinden Gömeç meydanına kadar polis nezaretinde yürüdü

Darbeye karşı yürüyen hemen hemen her siyasi partiden vatandaşların katıldığı yürüyüş Cumhuriyet Meydanın da sona erdi.

Bir çok sendika temsilcisiyle sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de hazır bulunduğu yürüyüşün ardından uzun süre meydandaki Atatürk anıtı önünde ellerinde Türk Bayraklarıyla oturma eylemi yapan kalabalık grup; Gömeç Belediye Başkanı Kazım ARSLAN “Tek Vatan, Tek Millet, Tek Bayrak talebiyle dün akşam olduğu gibi bu akşamda buradayız. Bizler sadece yüce Allah’ın önünde eğiliriz. Başka hiç kimse bizlere boyun eğdiremez. Allah bir daha bu millete böylesi bir kalkışmayı yaşatmasın. Reis’imizi Allah başımızdan eksik etmesin” şeklindeki konuşmasının ardından gurup sabah saatlerin de olaysız bir şekilde dağıldı.

 

22/01/2020 Gün Ortalama:2191  Bugün 362 Ziyaret var  Sitede 6 kişi var  IP:3.95.139.100