Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

Ayvalık’ta susuzluk bezdirdi

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, yaz aylarında sıklık baş gösteren susuzluk sorunu bu yılda ilçe sakinleri başta olmak üzere yerli ve yabancı turistleri adeta canından bezdiriyor.

Ayvalık’ta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ tarafından Cennet Tepesi’ne 10 bin tonluk su deposu yaptırılıp, faaliyete geçmesine rağmen eskisi kadar olmasa da susuzluk sorunu vatandaşların günlük hayatını olumsuz etkiliyor.

Ayvalık’ın dünyaca ünlü turizm merkezi Sarımsaklı başta olmak üzere birçok mahallede yaşanılan su kesintileri nedeniyle ortaya çıkan görüntüler ise 21. Yüzyıl Türkiye’sine yakışmıyor.

Ayvalık’ın merkez mahallelerinden Yenimahalle’de yaklaşık 1 aydır süren susuzluk nedeniyle vatandaşlar su ihtiyacını su tankerleriyle gidermeye çalışıyor.

Bir ayı aşkın bir zamandır Yenimahalle’nin alt kısımlarında sular çeşmelerden gürül gürül akarken, rakımın yükseldiği bölgelerde ise su kesintileri meydana geliyor.

Mahallenin yükseltili bölgelerinde bulunan evlere iki günde bir gelen tazyiksiz su ise musluklardan cılız bir şekilde aktığı için ne banyo nede temizlik açısından mahalle sakinlerine yeterli hizmeti veremiyor.

Susuzluk nedeniyle biriken bulaşık ve çamaşırlarını BASKİ tarafından gönderilen su tankerlerinden temin etmeye çalışan vatandaşlar ise yaşadıkları bu drama adeta isyan ediyor.

Biriken bulaşıklarını mahalle ortasında yıkamak zorunda kalan vatandaşlar, yaz aylarında en çok kullandıkları suya hasret kalmaktan duydukları üzüntüyü ifade ederken, yetkililerin bu sorunu bir an önce çözmesini talep ediyorlar.

09/08/2020 Gün Ortalama:1635  Bugün 384 Ziyaret var  Sitede 7 kişi var  IP:35.172.233.2