Türkçe

Gazetemiz

AYVALIK

BELEDİYE BİNASI HALKA AÇILDI.

 Geçtiğimiz 30 mart 2014 yerel seçimlerin ardından büyük şehir yasasıyla beraber belde Belediyeler kapatılıp İlçe Belediyelere devrolmuş, bununla beraber Balıkesir İl sınırları içerisinde kapatılan belde Belediyelerinden biri olan Karaağaç Belediyesi kapatılıp Gömeç İlçe Belediyesine bağlanmış ve belediye binası seçimlerin ardından kapatılmıştı. Artık Karaağaçlı vatandaş hizmet için Gömeç İlçe Belediyesine giderek işlem yapıyordu. Karaağaç Belediyesinin kapatılması o bölgede yaşayan belde halkının tepkisini çekmiş ve Balıkesir genelinde çeşitli mecralara itiraz edilmişti ancak yapılan tüm itirazlar cevap vermeyince kapanan belde belediyeler açılmamıştı.

Karaağaç belediyesinin 2004 yerel seçimlerinden sonra yaklaşık 3 senedir belediyelerinin bugüne kadar kapalı kalmasına o bölgede yaşayan vatandaşlar belediye yetkililerine açın belediyeyi diyerek dile getiriyorlardı. Bunun üzerine seçimlerin üzerinden yaklaşık 3 sene geçmesiyle beraber karaağaçtaki belediyenin kapısı açıldı.

Yaklaşık 15 gündür  Karaağaç Belediyesinde vatandaşla ilgilenen Gömeç Belediye Başkan yardımcısı Eşref Uslu Karaağaçta oturan ve bu bölgede yaşayan vatandaşların seçimlerden sonra bizlere dile getirdikleri biz belediyemizde bir muhat tap arıyoruz demelerinin ardından bizde karar alarak karaağaçtaki belediyenin kapısını açtık. Artık vatandaşa burdan elimizden geldiği kadar hizmet vermeye çalışacağız. Yaklaşık 15 günden beri açık olan Belediye binasına gelen vatandaşlar çok memnun bizleri karşılarında görmekten çok mutlular bizde onlara hizmet vermekten çok mutluyuz” dedi

22/09/2019 Gün Ortalama:557  Bugün 272 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:35.172.100.232