Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

Körfezin ilk deve güreşi Gömeç’te yapılacak

Ege Bölgesi’nin yüzyıllardır süren deve güreşi geleneği günümüze kadar devam ettirilirken, 18 yıl yapılan Gömeç’in Karaağaç Mahallesi’ndeki geleneksel deve güreşleri bu yıl 27 Kasım günü gerçekleştirilecek.

Yüzyıllardır Ege Bölgesi’nde kış aylarında gelenek haline gelen deve güreşleri, Balıkesir il merkezi dahil, Edremit Körfezi’ndeki tüm ilçelerde her yıl aralıksız olarak yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde sezonun ilk güreşi Aydın yöresinde düzenlenirken, Edremit Körfezi’nin ilk güreşi ise Gömeç ilçesinin Karaağaç Kırsal Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. 18 yıldır Karaağaç Mahallesi’nde düzenlenen geleneksel deve güreşi şenlikleri, bu yıl Gömeç Belediyesi tarafından 27 Kasım Pazar günü yapılacak. Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, tüm vatandaşları, ücretsiz olan deve güreşi şenliklerine davet etti.

 

Gazetemiz’e açıklamalarda bulunan başkan Arslan, “İlçemize bağlı Karaağaç mahallemiz, belde olduğu dönemlerde yanlış hatırlamıyorsam 18 kez deve güreşi düzenledi. Geleneksel hale gelen Karaağaç Deve Güreşi Şenliklerimizi 2 yıldır, maddi imkanlarımızdan dolayı yapamıyorduk. Ama bu yıl mali durumumuzu dengeledik ve geleneksel Karaağaç güreşlerimizi 27 Kasım Pazar günü gerçekleştireceğiz. Tüm halkımızı deve güreşlerimize davet ediyoruz. İnşallah hava da güzel olur ve çok keyifli bir güreş şenliği olacak” dedi.

15/07/2020 Gün Ortalama:943  Bugün 56 Ziyaret var  Sitede 3 kişi var  IP:3.236.74.69