Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

SÖZ VERDİK YAPIYORUZ: ENGELSİZ BURHANİYE OLUYOR

Mart 2014 yerel seçimlerinden önce Burhaniyelilere verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye devam eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, “Engelsiz Burhaniye olacak” dedi ve sözünü yerine getirdi.

Yerel seçimler öncesi “Engelsiz Burhaniye Olacak” diye söz veren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye Engelleri Aşıyor” Projesi ile birlikte 4 adet sözünü de yerine getiriyor. BurhaniyeÖren arasında belirlenen alanda yapımı devam eden Burhaniye Engelleri Aşıyor projesi, engelli vatandaşların sosyal hayat içine karışmalarını hedefliyor. Burhaniye’nin Ören Mahallesinde yapımı devam eden havuz inşaatı, tenis kortları, deniz iskelesi ve basketbol sahaları ile sözlerinin 4 tanesini daha yerine getirmiş oluyor. Turizm kenti olan Burhaniye’de, eksikliği hissedilen havuz ve spor alanlarını içeren kompleks inşaatları ince işlerinin yapımı ile devam ediyor.

BURHANİYE’NİN VİZYONUNU GELİŞTİRECEK BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Burhaniye’de yaşayan engelli vatandaşları yakından ilgilendiren Burhaniye Engelleri Aşıyor projesi kapsamında Ören Mahallesi deniz kenarında engellilere uygun havuz, iki adet tenis kortu, deniz iskelesi ve basketbol sahaları yapımını sürdüren Burhaniye Belediyesi bu proje ile aynı zamanda engelli turizminin önü de açıyor. Yerel seçimlerden önce “Engelsiz Burhaniye Olacak” , “Yüzme Havuzu Yapılacak” , “Tenis Kortları Yapılacak” ve “Sportif Faaliyet Alanlarımız Çoğaltılacak” sözlerini yerine getiren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Güney Marmara Kalkınma Ajansından aldığımız destek ile öncelik olarak engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatına yönelik olarak düşündüğümüz bu projenin yapımı hızla devam ediyor. Projenin şu an için havuz, tenis kortları, basketbol sahası, deniz iskelesi kısmı inşaatının ince işleri devam ediyor. Bu bölüm bittikten sonra proje plaj içinde yine engelli kardeşlerimize uygun yürüme yolları ile plajın düzenlemesi yapılacak. Ören Mahallesine sorunsuz bir şekilde ulaşmaları için Burhaniye Merkez’den Ören Mahallesi’nde bulunan bu komplekse kadar engelli kardeşlerimiz için yürüyüş yolu, trafik lambalarında görme ve işitme engelliler için yeniden düzenleme yapılacak. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Göreve geleli 30 ay olmasına rağmen birçok büyük projeyi hayata geçirmiş durumdayız. Önümüzde daha uzun bir süre var verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmekle kalmayacağımız gibi sözünü vermediğimiz ancak Burhaniye’nin vizyonunu geliştirecek birçok projeyi de hayata geçireceğiz” dedi

05/06/2020 Gün Ortalama:490  Bugün 84 Ziyaret var  Sitede 6 kişi var  IP:34.204.176.125