Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

GÖMEǒTE 6 OKULUN TUBİTAK BAŞARISI

Balıkesir’in Gömeç ilçesindeTürkiye genelinde okullar arası TUBİTAK nolu Bilim Fuarı Projesine Balıkesir genelinden katılan 134 okul arasında başvuran Gömeç’teki 6 okul büyük bir başarıyı yakaladı.

Her okulun en az 25’er proje hazırlayarak, Mayıs Ayı sonu, Haziran ayı başında belirledikleri tarihlerde açacakları fuarlarda hazırlamış oldukları sergileyecekleri öğrenildi.

TUBİTAK’ın başvurusunun kabul edildiği her okula 5’er bin liralık proje desteği verdiği bildirilirken, ilçedeki açılacak 6 ayrı okuldaki Bilim Fuarları’na halka açık olacağı belirtildi.

Bu kapsamda; önceki gün Gömeç’te İlçe Milli Eğitim Müdürü Serap Aydınışık Özer öncülüğünde gerçekleşen toplantıda başarılı okulların proje koordinatörü ve okul müdürleri, şube müdürleri bir araya gelindi.

6 Eylül Çok Programlı Lisesi ve Şehit Mustafa Güvenç, Hacı Hüseyinler, Ulubeyler, Karaağaç ve Gömeç İmam Hatip Ortaokullarının önümüzdeki günlerde 25 adet bilim projesi hazırlayarak, hazırladıkları projelerin okullarında tanıtımını yapacakları öğrenildi.Toplantıda, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Serap ÖZER, "TÜBİTAK Bilim Fuarı başvurularından İlimiz de 134 okulumuzun başvurusu kabul edilmiştir. Bu kabul edilen başvuruların 6 tanesi Gömeç İlçemizden yapılmıştır. İdareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim. Çalışmalarında şimdiden başarılar diliyorum Bizler bütün okullarımıza bütün etkinliklerde sonuna kadar destekçi olacağız" dedi.  

06/06/2020 Gün Ortalama:483  Bugün 63 Ziyaret var  Sitede 4 kişi var  IP:3.231.220.225