Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

GÖMEǒTE ZEYTİN HIRSIZLARINA GEÇİT YOK.

Gömeç çiftçi malları koruma başkanlığı ekipleri zeytin hırsızlarına göz açtırmıyor.

Gömeç  ilçesinde, zeytin hasadının sonuna yaklaşılırken, zeytin hırsızları da boş durmuyor. Gömeç Çiftçi Malları Korama Başkanlığı’nda görevli bekçiler Pazar akşamı ,700 kg  çalıntı zeytin ele geçirdi.  

Zeytin sezonunu son günlerinde körfez bölgesinde sıkça yaşanan zeytin hırsızlığına karşı tedbiri elden bırakmayan Gömeç Çiftçi Malları Başkanlığı bekçileri gece gündüz devriye  atarak vatandaşın malına herhangi bir zarar gelmemesi  için devriyelerini sıklaştırdı.

Geçtiğimiz günlerde şüphelendikleri bir gurubu takibe alan Gömeç Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı bekçileri 2 günlük süren takip sonrasında Pazar gecesi saat 2:00 sularında 3 kişilik bir ekibi Karaağaç serenler mevkiinde zeytin hırsızlığı yaparken suçüstü baskın yaparak yaklaşık 700 zeytin ,toplamada kullandıkları sırık ve tente ele geçirildi. Çetenin Gömeç Çiftçi Malları Koruma Başkanlığına bağlı bekçilerin kendilerini yakalamaya geldiğini anlamalarının üzerine hırsızlık yaptıkları aracıda olay yerinde bırakıp gecenin karanlığında  kaçtılar. Olay yerine gelen jandarma ekipleri zeytin hırsızlarıyla ilgili tutanak tuttu.

Bugüne kadar çok sayıda hırsızlığın önlendiğini söyleyen Gömeç Çiftçi Malları Koruma başkanlığı bekçi başı  İsmail ZEKA, ”23 bekçimiz 24 saat görev başında. Zeytinliklerdeki hayvan zararı önlendi. Bu arada hasadın başlamasıyla birlikte yaşanan zeytin hırsızlığı da büyük nispette önlendi Pazar gecesi takipte olduğumuz bir gurup zeytin hırsızlarını suçüstü baskını yaparak çalıntı zeytinleri kurtardık yaklaşık 700 kg zeytini zeytinlik sahibi Hayri KARAKAŞ’a teslim edeceğiz biz çiftçimizin yanındayız çiftçimize zarar gelmesine kesinlikle izin vermeyiz ancak çiftçilerimizden bizlere sahip çıkmalarını ve onlardan gelen koruma aidatları ile ayakta duruyoruz aidatlarını gününde getirip ödemelerini bekliyoruz” dedi.

28/02/2020 Gün Ortalama:2900  Bugün 300 Ziyaret var  Sitede 9 kişi var  IP:3.94.202.172