Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

REŞİTKÖY BARAJI İHALE EDİLDİ

Burhaniye Reşitköy Barajı DSİ 25. Bölge Müdürlüğü tarafından yaklaşık 41 milyonluk bütçe ile 19 Ocak 2017 Perşembe günü ihale edildi.

19 Ocak 2017 Perşembe günü ihale edilen Balıkesir Burhaniye Reşitköy Göleti İnşaatı ile 50 yıllık hayal gerçekleşmiş oldu. İhale sürecinin ardından yer teslimi yapılacak olan Reşitköy Barajı’nın bahar ayları gibi temel atımı yapılması bekleniyor. Yer tesliminin ardından 1450 gün içerisinde bitirilmesi ön görülen Reşitköy Barajı için Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal halkımıza hayırlı uğurlu olsun dedi. Söz verdik ve sözümüzü yerine getirmenin haklı gururunu taşıyoruz diyen Başkan Uysal Burhaniye’miz kazandı diyerek ihalenin yapıldığı müjdesini vermiş oldu.

REŞİTKÖY BARAJI İLE BURHANİYE NELER KAZANACAK

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal bu işte emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarken “Barajın zeytinlerimize ve zeytinliklerimize büyük faydası olacak. İlçe nüfusumuzun büyük bir çoğunluğu zeytincilik ile geçinmekte… Baraj, faaliyete girmesiyle birlikte yaklaşık 48 bin 950 dekar zirai arazinin sulanmasına katkı sağlayacak. Zeytinliklerimiz sulandığı takdirde daha iri zeytinler elde ederek sofralık zeytin satışını arttıracağız. Zeytinyağı satışından daharlı olacak bu , ekmeğini zeytincilikten kazanan halkımız için de daha faydalı olacak. Köylümüz kazandıkça esnafımızda kazanacak. Ayrıca gerek İlçe merkezinde gerekse Barajın yapılacağı Karadere Mahallesi ve civarında yaşanan sel felaketlerinin de önüne geçecek olan Reşitköy Barajımız halkımıza hayırlı olsun” dedi

Duplicate entry '1597326949' for key 'PRIMARY'