Türkçe

Gazetemiz

AYVALIK

14. BURHANİYE ULUSLARARASI ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI FESTİVALİ 27-28 OCAK TARİHLERİNDE DÜZENLENECEK

Burhaniye Belediyesinin geleneksel olarak düzenlediği Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali, bu yıl, 27-28 Ocak tarihlerinde yapılıyor.

Burhaniye Belediyesi’nin bu yıl 14.’sünü düzenleyecek olduğu Burhaniye Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali, 27-28 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek. Tarihi ve doğa güzelliklerinin yanı sıra zeytin ve zeytinyağı kalitesi yönünden de başta gelen kentlerden olan Burhaniye’de, zeytin ve zeytinyağına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen festivalde kültürel ve sportif etkinliklerin yer alacağı program hazırlandı.

FESTİVAL KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLAYACAK

27 Ocak Cumartesi günü açılışı yapılacak olan festival, saat 13.00’da belediye hizmet binası önünden Cumhuriyet Meydanına kadar yapılacak olan kortej yürüyüşü ile başlayacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde yapılacak olan yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanında açılış etkinlikleri düzenlenecek. Günün anlam ve önemine dair konuşmaların ardından Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi’nin zeytin ve zeytinciliği anlatan gösterileri açılış programında yer alacak.

ZEYTİNYAĞLI YEMEK YARIŞMASINDA BİR BİRİNDEN LEZZETLİ YEMEKLER YARIŞACAK

Sağlıklı yaşamın sırrı olarak gösterilen zeytin ve zeytinyağının farkındalığı için düzenlenen Zeytinyağlı yemek yarışması Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezinde düzenlenecek. 27 Ocak Cumartesi günü, Burhaniye ve Ege Bölgesinin birbirinden lezzetli yemeklerinin yarışacağı Zeytinyağlı yemek yarışması saat 14.00’da başlayacak.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE KONSERVATUARI ŞARKILARINI BURHANİYELİLER İÇİN SESLENDİRECEK

27 Ocak Cumartesi akşamı ise Cumhuriyet Meydanında ilk olarak Burhaniye Belediyesi Gençlik merkezi birbirinden güzel gösterileriyle sahne alacak. Gençlik Merkezinin ardından sahne alacak olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Konservatuarı ise birinden güzel Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği şarkılarını Burhaniyeliler için seslendirecek.

DEVE GÜREŞLERİNİN ŞAMPİYONLAR LİGİ BURHANİYE’DE YAPILACAK

14. Burhaniye Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali kapsamında Burhaniye Belediyesi himayesinde yapılacak olan Deve Güreşleri ise Burhaniye Deve Güreşi arenasında 28 Ocak Pazar günü düzenlenecek. Ege ve Akdeniz bölgelerinde gelenek haline gelen ve yılın son ayları ile ilk ayları arasında yaklaşık 60 farklı bölgede düzenlenen deve güreşleri Burhaniye’de şampiyonlar ligine sahne olacak. Birbirinden ünlü develerin güreşi ile binlerce güreş sever Burhaniye’de bulaşacak.

ZEYTİNİN ÜLKESİ BURHANİYE’DE ZEYTİN FESTİVALİ BİRÇOK MİSAFİRİ AĞIRLAYACAK

Zeytin ve Zeytinyağı Festivalinin 14.’sünü düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Festivalimiz bu yıl da birbirinden nitelikli birçok kültürel etkinliğe ev sahipliği yapacak. Zeytinin ülkesi olan Burhaniye’mizin zeytin ve zeytinyağının tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla her sene düzenlediğimiz festivalimiz, ayrıca geleneksel halde düzenlenen Deve güreşlerimize de ev sahipliği yapacak tüm halkımızı etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

23/09/2019 Gün Ortalama:559  Bugün 27 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:34.237.76.91