Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

GÖMEÇ CHP’ İLÇE TEŞKİLATIN’DAN İDDİALARA BASIN AÇIKLAMASI.

Cumhuriyet Halk Partisi Gömeç İlçe Başkanlığı tarafından, 5 nci sıra belediye meclis üyesi adayı Bülent Turan ile ilgili spekülasyonlara ilişkin bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı belediye başkan adayı Mehmet İrem Himam ve ilçe başkanı Şeref Lale ile birlikte meclis üyesi adayı Bülent Turan bizzat kendisi yaptı.

Saygıdeğer Gömeç Halkı

Bildiğiniz üzere 31 Mart’ ta yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ nden 5. Sıra belediye meclis üyesi adayıyım.

Son günlerde Cumhur İttifakı destekçilerinin ve bazı siyasetçi olduğunu düşünenlerin şahsımı hedef göstererek bir karalama kampanyası yürüttüklerini üzülerek gözlemliyorum.

Bu karalama kampanyasını da, FACEBOOK hesabımda yer alan yıllar önce paylaştığım bir fotoğrafı çeşitli sosyal medya hesaplarında paylaşarak yapıyorlar. Bunun öncülüğünü de MHP Balıkesir İl Başkan Yardımcısı Gökhan Alpaslan’ ın yaptığını görüyoruz. Söz konusu şahısla ilgili gerekli yasal işlemlerin yapılması için Cumhuriyet Savcılığı’ na da gerekli başvuruyu yaptık.

Öncelikle o fotoğrafa bir açıklık getirmek isterim. Fotoğraf, yöresel kıyafetimizle bir düğünde şarkı söylerken çekilmiş bir fotoğraftır. İşin trajikomik tarafı da bu fotoğraf, Diyarbakır AKPARTİ il başkanının oğlunun düğününde çekilmiş bir fotoğraftır.  Söz konusu fotoğrafa farklı anlamlar yüklemek en hafif tabir ile açaklıktır.

Ben 1973 Ağrı Diyadin doğumluyum. 1991’ de ekmeğimi kazanmak için Gömeç’ e geldim. O zamandan beri de inşaatlarda çalışarak ekmek paramı kazanıyorum. Bana terörist yaftasını yapıştıranlar şunu çok iyi bilsinler ki, bu vatan için şehit vermiş bir ailenin ferdiyim. Abimin oğlu Ahmet Turan 1996’ da Şırnak’ ta şehit düştü.

Bugün, devleti ekonomik olarak batırdığı için bedelli askerliği süreklileştirenlerin bir şehit yakınına terörist yakıştırması yapmalarına diyecek tek bir söz var. O da, bir Anadolu türküsünde söylendiği gibi “ZENGİNİMİZ BEDEL VERİR ASKERİMİZ FAKİRDENDİR.”

Hem şahsımı hem de siyaseten birlikte mücadele verdiğim arkadaşlarımı karalayarak, yaftalayarak siyaset yapmayı düşünenler için de söyleyeceğim tek şey var. Gömeç küçük bir yer ve hepimiz birbirimizi tanırız.  Gömeç’ imiz de birlikte kardeşçe yaşayarak, ilçemizin büyümesi ve gelişmesi için canımızı dişimize takarak çalışacağız.   Tüm bu karalamalar karşısında sonuna kadar yanımda duran arkadaşlarıma ve bu ırkçı, ötekileştirici yaklaşımlara karşı desteğini esirgemeyen değerli hemşerilerime teşekkür ederim.Son söz olarak, “Irkçılık, ideolojik bir düşünce değil, psikolojik bir hastalıktır.” dedi.

 

 

21/09/2020 Gün Ortalama:1464  Bugün 78 Ziyaret var  Sitede 3 kişi var  IP:18.207.106.142