Türkçe

Gazetemiz

AYVALIK

GÖMEǒTE BAHAR KONSERİ

 

Geçtiğimiz günlerde Gömeç’te faaliyet gösteren Gömeç sanat topluluğu bahar konserinin ilkini sanat severlere verdi.

Gömeç belediyesinin katkılarıyla  Gömeç sanat  Topluluğu, Gömeç Kültür Merkezi'nde verdiği konserle bahara merhaba dedi. Kalabalık bir dinleyici topluluğunun ilgi gösterdiği konser, Türk Sanat Müziği'nin klasik eserlerinden oluşan bir repertuarla başlayıp, popüler şarkılarla devam etti.

 Gömeç sanat topluluğunun kurulmasında en büyük payı alan isimler, Engin Ilgzdi, Ozan Pehlivan, Yusuf Akman, Hakkı Yaman, oldu.  Sanatçıların seslendirdiği türküler eşliğinde gerçekleştirilen konserde, Gömeç sanat topluluğu üyeleri solo ve koro olarak eserleri seslendirdi. Salonu dolduran sanatseverlerin de tek bir ağızdan eşlik ettiği konser yaklaşık 2 saat sürdü. Seslendirdikleri Türk Sanat Müziği eserleri ile gönülleri fetheden Gömeç sanat  Topluluğu , salonu dolduran sanatseverler tarafından ayakta alkışladı.

 

Konser sonunda Gömeç kaymakamı Önder Coşkun ve Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam’a koro ekibi tarafından çiçek taktim edildi.

Gazetemize açıklamada bulunan Gömeç sanat topluluğu kurucularından Yusuf Akman “Gömeç sanat topluluğu korosu müziğe gönül vermiş her yaştan müzik sever katıla bilir, pazartesi ve Perşembe günleri müzik çalışmalarımız var Gömecimize birçok yönden hizmet vereceğiz festival kuruluş etkinlikleri ,ramazan programı gibi Koromuza katılmak isteyenler ozan pehlivan ve Yusuf Akman a başvuru yapa bilirler” dedi.

19/08/2019 Gün Ortalama:1014  Bugün 44 Ziyaret var  Sitede 4 kişi var  IP:3.226.251.81