Türkçe

Gazetemiz

AYVALIK

Gömeç’te 'de uzun yıllar sonra ilk kez 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı düzenlenen programla kutlandı.

Önceki yıllarda sendikaların basın açıklamalarıyla kutlanan 1 Mayıs, bu sene ilk defa  Gömeç’te sivil toplum kuruluşu ,sendika temsilcileri den oluşan 7 kişilik tertip komitesinin düzenlediği organizasyonla işçiler ve vatandaşlar 1 Mayısı Gömeç Cumhuriyet meydanında coşkulu bir şekilde kutladılar.

Gömeç park önünde toplanan çok sayıda vatandaş Gömeç  Cmhuriyet meydanına yürüyerek meydanda toplandılar. Saygı duruşu  ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı DİSK temsilcisi gerçekleştirdi.

Konuşmasında 1 Mayıs'ı anlamına yakışır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında haksızlıkların, eşitsizliklerin, adaletsizliklerin ve ezilmenin olmadığı, emeğin sömürülmediği, aydınlık, eşit ve güzel bir dünyayı göreceğimiz günlerin geleceği umuduyla kutladıklarını kaydeden Ağaç, Emek ve Dayanışma Günü'nün Uzun yıllardan beri ilk kez Gömeç’te  kutlandığını hatırlattı.

 

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramının işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olduğunu hatırlatan Ağaç, "Türkiye'de siyasal iktidarlar ve egemen sınıflar 1 Mayıslara karşı baskı ve sınırlamalarla yetinmemiş, yazılı ve görsel basın da dahil olmak üzere elindeki bütün araçları kullanarak 1 Mayıs'a karşı kirli ideolojik bir mücadele sürdürmüştür. Bu kirli ideolojik mücadelede kullanılan en belirgin yalan emekçilerin birlik mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs'ın "komünist bayramı" olduğu yalanıydı. Bu yalan, bütün dünyada emekçilerin alanları doldurduğu gün; Türkiye'deki emekçileri alanlardan uzak tutmak için uydurulmuş bir yalandır. 1 Mayıs ne solcuların bayramıdır ne de korku ve şiddet günüdür. 1 Mayıs hangi partiye oy verirse versin, hangi politik yaklaşımı savunursa savunsun, dini, dili, ırkı ne olursa olsun; ayrımsız tüm çalışanların, emekçilerin birlik mücadele ve dayanışma günüdür. Barış, dostluk, kardeşlik günüdür. Yalanlar, çarpıtmalar, provokasyonlar, hileli yönlendirmeler bu gerçeği değiştiremedi, değiştiremeyecektir" dedi.

1 Mayıs kutlamalarına Gömeç belediye Başkanı Mehmet İrem Himam ve partililer katılarak işçilerle beraber 1 Mayıs bayramını kutladılar.

 

19/10/2019 Gün Ortalama:372  Bugün 118 Ziyaret var  Sitede 3 kişi var  IP:34.204.191.31