Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

SİVRİ SİNEK MÜCADELESİ GÖMEÇ BELEDİYESİNE KALDI.

Balıkesir büyükşehir belediyesi çevre koruma daire başkanlığı tarafından Balıkesir ilçelerindeki sivri sinek ve haşereyle mücadele çalışmaları Büyükşehir tarafından sürdürülürken geçen ay alınan bir kararla eylül ayına kadar ilçe Belediyelere devredildi.

Alınan bu ani karar ilçe belediyelerinde tepkiyle karşılanırken hızlı bir şekilde ansızın devredilmesi işe belediyeleri hazırlıksız yakaladı.

Gömeç belediye başkanı Mehmet İrem Himam belediyeye devrolan sivri sinek ve haşereyle mücadeleye start vererek Gömeçte haşereyle mücadele aralıksız bir şekilde sürmesini talimat verdi.

Gazetemize açıklamada bulunan Başkan Himam “yaz aylarının çilesi haline gelen haşere ve sivri sinekler önceden lavra döneminde tedbir alınmaz ise yaz aylarında mücadelesi zor oluyor, bu ilaçlama  işleri Büyükşehir tarafından yapılırken geçtiğimiz günlerde Büyükşehirin aldığı ani bir kararla  ilçe Belediyelerine devretti  tabiki bizde bununla beraber hızlı bir şekilde mücadele için ekip ve ekipmanları kurduk inşallah bu sene sivri sinek ve haşereyi  en aza indirmek için belediye ekiplerimiz eylül ayına kadar7/24 çalışacağız” dedi.

29/05/2020 Gün Ortalama:1728  Bugün 52 Ziyaret var  Sitede 3 kişi var  IP:3.231.220.225