Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

GÖMEǒTE “YAYA GEÇİDİ NÖBETİ”

Türkiye genelinde olduğu gibi Gömeçde de "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla "Yaya Geçidi Nöbeti" uygulaması gerçekleştirildi. Ahmet Tolun Himam İlk Öğretim Okulu karşısında bulunan yaya geçidinde  gerçekleşen uygulamaya yaya geçidinde Ayvalık Kaymakamı Gömeç Kaymakam vekili Gökhan GÖRGÜLÜASLAN, Belediye Meclis Üyesi H. Gazi PİŞGİN , Gömeç İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Engin DEMİR , İlçe Emniyet Amiri Murat GÖRGÜLÜ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet AKÖZ diğer protokol üyeleri ve ilk öğretim okulu öğrencilerinin katılımı ile uygulama gerçekleşti.

Uygulamada kaymakam Gökhan Görgülüaslan vatandaşlara ve araç sürücülerine çeşitli bilgilendirme broşürleri dağıttı. Daha sonra kavşakta bulunan yaya geçidinde il protokolü ve vatandaşlar, farkındalık oluşturmak için geçiş gerçekleştirdi.

Etkinlikle ilgili konuşan kaymakam Görgülüaslan, "2019 Şubat ayında başlatmış olduğumuz yaya önceliği düzenlemesi çerçevesinde bugünde bilinçlendirme çalışmasının ulusal bazda devam etmesi bilincin aşılanması kapsamında saat 13.00 ile 15.00 arasında yaya güvenliği nöbetini tuttuk. Burada gençlerimiz geldiler broşür dağıttılar ve böyle bir çalışma yaptılar. Yapılan düzenleme ile beraber trafik ışıklarının, işaretlerinin bulunmadığı yerlerde şoför arkadaşlarımızın hızlarını düşürerek yayalara yol vermesi gerekiyor. Bu aynı zamanda kavşaklarda da dikkat edilmesi gereken bir husus. Her şey daha güvenli sürüşler ve yaya güvenliğinin üst seviyeye çıkartılması için" dedi.

 

03/06/2020 Gün Ortalama:399  Bugün 32 Ziyaret var  Sitede 8 kişi var  IP:3.230.154.129