Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

GÖMEÇ EMİTT TE İLGİ ODAĞI OLDU.

Fuarın ilk gününe Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Pelivan, Gömeç  zeytin sektörünün  ve turizminin önde gelen yöneticileri ile birlikte 3 nolu salonda B-540 nolu stantta yerini aldı.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Acentaları Fuarı (EMITT), İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 24. kez kapılarını açtı. Her yıl ortalama 60 binin üzerinde sektör profesyoneli ile dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu fırsatlardan faydalanmak isteyen turistleri ağırlayan EMITT’te, Gömeç  Belediyesi çatısı altında yer alan Gömeç  standı büyük ilgi gördü.

Gömeç belediyesi Standına gelip Başkan Himam'ı ziyaret edenler arasında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa YALÇIN, Eski Gömeç Kaymakamı İsmail DEMİR, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan AKGÜN, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin SARI, Bandırma Belediye Başkanı Tolga TOSUN, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasa ARSLAN, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can YILMAZ, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut ERGİN ve TÜYAP idari işler müdürü  ve çok sayıda vatandaş vardı. Başkan Himam gelen misafirlerine Gömeç'in yöresel hediyelerinden taktim ederek  kendilerine ziyaretlerinden  duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

.“ÇALIŞMALARIMIZIN KARŞILIĞINI BU SEZON ALACAĞIZ”

Gömeç’in doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile konaklama olanaklarının tanıtımının yapıldığı standa gelen tüm ziyaretçilerle tek tek ilgilenen Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Gömeç Belediyesi olarak 2020  sezonu öncesinde tanıtım çalışmalarına hız verdiklerine dikkat çekti. Gömeç’in sahip olduğu potansiyel ile Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden birisi olduğunu ifade eden Başkan  Himam; “Turizm gibi, destinasyonlar arasında uluslararası alanda kıyasıya rekabetin yaşandığı bir sektörde tanıtım çalışmaları büyük önem taşıyor. Bu noktada da sektörün ilgili tüm aktörlerinin buluşmasına olanak sağlayan turizm fuarları özel bir yere sahip. Gömeç  Belediyesi olarak öncülük ettiğimiz tanıtım çalışmalarımızı dünyanın en önemli dördüncü turizm fuarı olarak kabul edilen EMITT ile sürdürüyoruz. Çalışmalarımızın karşılığını, kentimizin 2020 turizm sezonunda alacağına inanıyoruz. Geri bildirimler oldukça olumlu yönde” diye konuştu.

2 Şubat tarihine kadar devam edecek olan EMITT’i bu yıl yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 94 ülkeden 1201 katılımcının yer aldığı fuara 800 sektör temsilcisi davetli olarak katılıyor.

24/09/2020 Gün Ortalama:1385  Bugün 179 Ziyaret var  Sitede 3 kişi var  IP:54.237.183.249