Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

GÖMEÇ BELEDİYE BAŞKANI HİMAM, “TÜRKİYE’NİN TÜM KIYILARI HALKA AİTTİR”

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Ayvalık Belediyesi’nin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri Ayvalık Tabiat Parkı’nın ihaleye çıkmaması için adeta seferber oldu.

Türkiye’nin en büyük yüzölçümlü doğal sit alanı Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nın içerisinde ve kıyıda yer alan bir kısım taşınmazların 11 Şubat 2020 tarihinde yapılacağı duyurulan kiralama ihalesinin iptaline yönelik olarak Ayvalık Belediyesi öncülüğündeki çevreci toplum kuruluşları temsilcileri ile ilçe sakinlerinin her zeminde mücadelesi tüm hızıyla sürüyor.

Bu kapsamda; Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nın ranta değil, halka ait olduğu vurgulanarak, “Kiralama İhalesine Hayır Mitingi” gerçekleştirildi.

Ayvalık Adaları Tabiat Parkı’nın içerisinde ve ihalenin yapılacağı orman ve deniz kıyısında bulunan Bahçealtı Koyu’nda yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşen mitinge; Ayvalıklıların yanı sıra Edremit ve Gömeç ilçelerinden de gelen çevreci vatandaşlar da hazır bulundu.

GÖMEÇ BELEDİYE BAŞKANI HİMAM, “TÜRKİYE’NİN TÜM KIYILARI HALKA AİTTİR”

Soğuk havaya rağmen oldukça kalabalık bir grubunun katıldığı mitingte konuşan Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam da, Türkiye’nin tüm kıyılarının halka ait olduğunu vurgulayarak, “Ben halka ait olan bu kıyıların halktan koparılmaya çalışılmasının doğru olduğunu düşünmüyorum. Gelecek için de Türkiye’nin yönetimi ve insanların birbirlerine olan güvenleri açısında da bunun çok tehlikeli ve zararlı bir davranış olduğuna inanıyorum. Gömeç Belediyesi olarak bizde kıyıların özelleştirilmesini istemiyoruz.” dedi.

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİN, “TABİAT PARKI HALKIMIZINDIR, BURADA YAŞAYAN CANLILARINDIR, İŞLETMELERE VERİLMESİNİ İSTEMİYORUZ”

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam’ın da katılarak destek verdiği mitingte konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, siyasi görüşlerini bir yana bırakarak Türkiye’nin en güzel doğasına sahip Ayvalık Tabiat Parkı için bir araya gelen kalabalık topluluğa teşekkür etti.

Başkan Ergin yaptığı konuşmada, “Dünya’nın en güzel yerlerinden olan cennet köşemiz Ayvalık'ın hem belediye başkanı olarak hem bu güzelliklerin içerisinde yaşayan bir vatandaş olarak, bahsi geçen yerlerin günü birlik işletmelere özelliklede alan olarak ihaleye çıkmasına karşı olduğumuz için buradayız. Çünkü yaşadığımız bu toprakların tek sahibi biz değiliz. Burada yaşayan tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymak zorundayız. Tabiat parkı halkımızındır, burada yaşayan canlılarındır, işletmelere verilmesini istemiyoruz. Çünkü ardı arkası durmayacak bunu da biliyoruz. Ama biz Bu güzellikleri koruyarak gelecek nesillere taşımaya kararlıyız” dedi.

 

 

24/09/2020 Gün Ortalama:1385  Bugün 160 Ziyaret var  Sitede 5 kişi var  IP:54.237.183.249