Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

GÖMEÇTE YOL ORTASINDAKİ DİREKLERE TEPKİ

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde, Kemalpaşa Mahallesi Kaayıt 2. Sokakta yolun ortasındaki TELEKOM’a ait ahşap telefon direkleri vatandaşları tepkisini çekiyor.

3 yıl önce Gömeç Belediyesi tarafından söz konusu sokağa parke taşlarının döşendiğini belirten vatandaşlar, o günden bu yana halen daha hiçbir şekilde bu direklerin yetkililer tarafından bulunduğu yolun ortasından kaldırılmadığını savunuyor.

Havanın karardığı saatlerde ilçe dışından gelip sokaktan geçmek isteyen sürücülerin, sokağın ortasındaki ahşap direklerin üzerinde herhangi bir uyarıcı levhanın bulunmaması sonucunda bu direklere çarparak kaza yaptıklarını belirten mahalle sakinlerinden Hakan Uçar yıllardır bu olumsuzluğu yetkililere bildirmelerine rağmen sonuç alamadıklarını belirtiyor.

Mahalle Muhtarı ile birlikte mahalle sakinleri olarak TELEKOM’a bu konuda gerek yazılı gerekse de sözlü defalarca başvuru yapmalarına bugüne kadar hiçbir yetkilinin mahalleye gelerek konuyla ilgilenmediğini kaydeden Uçar, yol ortasındaki direklerin bir an önce bulundukları yerden kaldırılması yetkilileri göreve davet etti.

Duplicate entry '1591020057' for key 'PRIMARY'