Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

YERİNDE İNCELEME YAPTILAR.

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde, Devlet Su İşleri (DSİ) bünyesindeki Gömeç Kanalı’nın bakımsızlığı ve BASKi’ye ait arıtma tesisinin çalıştırılmaması nedeniyle bölgede çevresel sorunları beraberinde getirmesin Kent Konseyi, çevreciler ve vatandaşları ayağa kaldırmıştı. Bunun üzerine BASKİ ekipleri Gömeç’e gelerek dere yatağına akan arıtmayı yerinde inceledi. Geçtiğimiz günlerde Gömeç’te yaşayan halkı isyan noktasına getiren koku yerel basında ve çeşitli sosyal mecralarda günden olunca BASKİ yetkilileri dereye akan arıtma suyuna müdahale etmek için yerinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeye Büyükşehir Belediyesi BASKİ Genel Müdürü İzzet GÜNAL, Planlama ve Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Levent KEÇECİOĞLU, Büyükşehir Belediyesi BASKİ Şube Müdürü Zülfü BELTEKİN ve BASKİ Gömeç Şube Müdürü Ferdi GÜNDOĞAN katılırken,Gömeç belediye başkanı Mehmet İrem Himam ve Gömeç fen işleri müdürü Emine sucu gelen heyete eşlik ederek sorunu dile getirdiler.

 

ARITMA TESİSİNİN BİR AN ÖNCE TAM RANDIMANLA ÇALIŞMASINI İSTEDİLER.

Yapılan incelemeler sırasında bölgede yaşayan vatandaşlar yetkililere “Bizim burada, özellikle Balıkesir Büyükşehir Belediyemizden talebimiz Gömeç arıtmasının bir an önce revize edilerek tam randımanla çalışmasını sağlamasıdır. Çünkü BASKİ’ye ait bu arıtma tesisi sağlıklı çalışmamaktadır.  Bakın bu kanalın denize döküldüğü noktada insanlar serinlemek için denize giriyorlar. Oysa bugün sağlık otoriteleri kanalizasyon sularında bile Koronavirüs hastalığının bulunduğunu tespit ettiler. Bu insanlar burada denize girecekler. Ondan sonra da biz bu insanların sözüm ona sağlıklarını koruyacağız.  Bizim asıl anlamadığımız ise; gündüz saatlerinde pek kokmayan bu dere, özelikle gece saatlerinde kokudan nefes bile aldırmamasıdır. Bölgedeki bu sorun 10 yıldan bu yana var. Ancak daha önce bu kadar şikâyet konusu olmuyordu. Ancak Gömeç sürekli göç aldığı için, nüfus olarak hızlı büyüdü. Şimdi bu bölgede ciddi bir nüfus artışı var ve bu sorun artık dayanılmaz bir hale gelmiş durumda yetkililerden bu sorunun çözümünü istiyoruz” dediler.

GEREKEN NEYSE YAPILACAK

BASKİ Genel Müdürü İzzet GÜNAL arıtma ile ilgili sorunun çözüme kavuşması için ne gerekiyorsa yapılacak. Bölgede yaşayan vatandaşların rahat ve huzurlu yaşaması için ne gerekiyorsa hızlı bir şekilde yapacağız.Geçmişten gelen bu sorunu bir ana önce çözüme kavuşturacağız vatandaşlarımız bundan hiç şüphesi olmasın sahillerimiz bizim için önemli dedi.

08/07/2020 Gün Ortalama:647  Bugün 68 Ziyaret var  Sitede 8 kişi var  IP:3.81.28.10