Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

KARAAĞAǒTA GENÇLER’DEN ANLAMLI DAVRANIŞ

Gömeç’te ilçesinde Karaağaç mahallesin de bulunan piknik mesire alanında piknik yapan 6 Karaağaçlı gençler, çevredeki çöpleri toplayarak örnek bir davranış sergiledi.

Hafta sonu dinlemek için Karaağaç mahallesin de bulunan piknik  alanında piknik yapan 6 Karaağaçlı gençler, piknik yaptıktan sonra piknik alanının çevresini temizleyerek, vatandaşların piknik yaptığı alanı temiz ve doğal görünümüne kavuşturdu.

Gömeç karaağaç mahallesinde yaşayan Aytekin Bertan, Mustafa Akçay, Aydın Gençoğlu, ibrahim Çeşmecioğlu, Cenk Özyolcu ve Cengiz Özyolcu adlı gençler piknik alanını temizleyerek piknik alanını temiz haline kavuşturdular.

Gazetemize yaptıkları açıklamada  “Doğaya hak ettiği değeri vermemiz lazım. İnsanlar piknik yaptıktan sonra kendi çöplerini toplarsa çöp diye bir şey kalmaz zaten. Arkadaşlarımız buradaki çöpleri görünce rahatsız olduk. İnsanların doğayı kirletmelerinden dolaylı rahatsız oluyorum. Maalesef halkımız doğayı bilerek ya da bilmeyerek kirletiyorlar. Piknik yaptıkları bölgeyi temiz bir şekilde bırakmıyorlar. İşin üzücü yanı ise doğada yaşayan yabani hayvanlarda tehlike altında çünkü birçok kesici eşya alet etrafa atıp gittiklerinde o canlılara zarar veriyor. Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte sıcaklığın yükseldiği şu günlerde cam şişeleri bir mercek görevi görmesinden dolaylı kuru otları tutuşturup orman yangınlarına sebep olabiliyor. Halkımız daha bilinçli olmasını ve ailesi ile birlikte gelen kişiler özellikle bebekli bir ailenin çocuk bezlerin doğaya atması maalesef çok üzücü. Yaklaşık 2 tane büyük boy çöp poşeti kadar bebek bezi etrafta topladık. Lütfen çevremize karşı biraz daha duyarlı olalım" diye konuştular.

Yaklaşık 3 saat süren çevre temizliği kapsamında mesire alanlarına atılan çöpler toplanarak çöp toplama noktalarına bırakıldı.

06/08/2020 Gün Ortalama:1521  Bugün 327 Ziyaret var  Sitede 6 kişi var  IP:3.231.25.104