Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

AK PARTİ 7.OLAĞAN GÖMEÇ İLÇE KONGRESİNE KATILIM YOĞUN OLDU.

Gömeç Belediyesi Kır Düğün salonun da gerçekleşen, AK Parti Gömeç 7. Olağan Kongresinde Tek aday olarak seçime giren Eşref Uslu Ak Parti Gömeç ilçe başkanı seçilerek Ak Partinin Gömeç’te önümüzdeki yerel seçimlere güçlü adımlarla geleceğinin sinyalini verdi

Gömeç Belediyesi Kır Düğün salonun da düzenlenen ilçe kongresi korona virüs önlemleri kapsamında gerçekleştirilirken tüm katılımcılar sosyal mesafe kuralları çerçevesinde maske ile yerlerini aldı.

Gömeç’te Ak partinin 7 olan kongresine siyasi katılımın yoğun olduğu gözlerden kaçmazken, Gömeç’te ilk defa Ak parti Genel Başkan yardımcısının kongreye katılması dikkatlerden kaçmadı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Balıkesir il Koordinatörü, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Balıkesir il Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir Milletvekilleri Belgin Gökçe Uygur, Dr. Mustafa Canbey, Adil Çelik, Yavuz Subaşı, Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Meral Yıldız Cengiz, Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Zahid Bayram, Ak Parti Geçmiş dönem Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu ve Cemal Öztaylan, Balıkesir İlçe Belediye Başkanlarından Hasan Avcı, Dinçer Orkan,  Emin Ersoy, Balıkesir Ak Parti ilçe başkanları, Ak Parti Kadın kolları ,Ak Parti Gençlik kolları, Muhtarlar, Oda başkanları ve çok sayıda AK Parti üye ve Gömeçli halkın yoğun katılımıyla birlik beraberlik içinde Gömeç ilçe kongresi yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan AK Parti Gömeç İlçe Başkanı Eşref Uslu konuşmasında, “Bugün 7. ini gerçekleştireceğimiz olağan kongremizin güzel Türkiye’mizin gözbebeği Gömeç’imiz ve cennet vatanımıza hayırlar getirmesini Cenab-ı Allahtan niyaz ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar partimizin Gömeç teşkilatında görev almış tüm arkadaşlarımıza emekleri, gayret ve samimiyetleri için çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Partimiz, kuruluş değerleri, ilkeleri, bakış açısı, çalışmaları, vizyonu, ülkemiz ve dünyanın genel atmosferi içerisinde sıradan bir parti değildir. Davası Türkiye ile sınırlı bir parti değildir. Bütün insanlığın, adil, müreffeh ve mutlu yaşaması için binlerce yıldır geçmişinden gelen cihanşümul değerleri özümsemiş bir duruşun temsilcisidir. Bizler de bu partiye ve değerlerine gönül vermiş neferler olarak, üzerimize yüklenen bu ağır sorumluluğun bilinciyle hareket etme imkân ve kabiliyetinde olmak zorundayız, İslam'ın bayraktarlığını yapan son kale olan ülkemiz yani Türkiye Cumhuriyeti'dir. Bunun için ülke ve millet olarak yeni bir istiklal mücadelesi verdiğimizi belirtmek istiyorum. İnşallah bu mücadeleyi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde zaferle neticelendireceğiz. Bunun için bize düşen bir olmak, iri olmak, diri olmak, kardeş olmak, hep birlikte Türkiye olmaktır” dedi.

 “HEDEFE ULAŞACAĞIZ”

Gömeç’te 2019 yerel seçimlerinde istediğimiz neticeyi alamadık. Şimdi artık tam zamanı, önümüzdeki seçimlerde Gömecimizin örnek bir ilçe olacağına inanıyorum ve bunun sözünü buradan sizlere veriyorum. Milletvekillerimizin ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız ile beraber  ömeç’te çok çalışarak hedefe ulaşacağız” dedi.

“İNANCIM TAMDIR”

AK Parti teşkilatlarını bir aileye benzeten AK Parti İlçe başkanı Eşref Uslu, “Ailemize ne kadar fazla üye kazandırırsak, daha büyük oluruz. Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kollarımız, Mahalle Başkanlarımız ve yönetimlerimizin bu konuda çalışmalarını yürütmesi önemlidir. Allah'ın izniyle, 2023'e kadar yapacak olduğumuz çalışmalar neticesinde, Haziran 2023 Genel Seçimlerinde ve Mart 2024 Yerel Seçimlerinde ilçemizde başarıyı elde edeceğimize inancım tamdır.” ifadelerini kullandı.

Gömeç ilçe Yönetim kuru şu şekilde, İlçe Başkanı Eşref Uslu, Beyhan Bal, Canan Derdemez, Aytekin Öz, İbrahim Zeka, Mustfa Demir, Musa Sarı, Aziz Karabıyık, Özcan Duman, Ahmet Yanıkkürek, Barış Sak, Adem Balkan, Ahmet Şahin, Erkan Gürtepe ve Serdar Çolak

Yedek liste Arif Gündoğan, İbrahim Çiftçi, Halil Bayraktar, Ayhan Kaya, İsmail İşgören, Alaaddin Gülen, Özgür Çolak, Ufuk Yarar

İl kongre delegeleri Eşref Uslu, Kazım Aslan, Cafer Arslan, Hakan Gürtepe, Arif Dalgıç, Aytekin Öz, Ahmet Şahin, Serdar Çolak ve Adem Balkan Yedek İl delegeleri Mustafa Demir, Ahmet Yanıkyürek, Barış SAK, Özcan Duman ve İbrahim Zeka şeklinde oluştu.

Table './gome3097_gomed/usersayac' is marked as crashed and should be repaired