Türkçe
AYVALIK

Gömeç TONE OTEL

GÖMEÇ CHP KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle CHP Gömeç İlçe Başkanlığı tarafından bir program hazırlandı.

Bu kapsamda, İlçe merkezindeki Zübeyde Hanım parkında gerçekleşen programda lokma hayrı yapılırken, etkinliğe katılan kadınlara da çiçekler verildi.

Kadınların erkeklerin baş tacı olduğunu vurgulayan CHP Gömeç İlçe Başkanı Mehmet Sidan muhabirimize yaptığı açıklamada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştirdikleri etkinliğe katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Cennetin anaların ayağının altında olduğunu belirten Sidan, her erkeği doğurup büyüten anaların birer kadın olduğunu vurgulayarak, “Bugün ülkemizde kadına şiddet ve kadın cinayetlerinde her geçen gün hızla büyüyen bir artış ivmesi gözlenmektedir. Oysa biz erkekler tarafından şiddete uğrayarak öldürülen kadınlar; analarımız, bacılarımız ve evlatlarımızdır. Kadınlarımız biz erkeklerin olmazsa olmazı ve toplumumuzun ayrılmaz bir parçasıdır. Bunun bilinciyle hareket ederek, her kadın bizlerin baş tacıdır. Bu gerçek hiçbir zaman unutulmamalıdır. Bu duygularla baş tacımız olan kadınlarımızın bu özel günü kutluyor. Kadınlarımızın yılda sadece bir kez hatırlanmadan her an hak ettikleri değeri görmelerini diliyorum” diye konuştu.

Etkinliğin ardından CHP Eskişehir Milletvekili ve PM Üyesi Gaye Usluer, CHP Balıkesir İl Yöneticisi Seval Başkurt ile birlikte Gömeç CHP İlçe Başkanlığı’na yönelik bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Sohbet havasında geçen ziyarette, partinin gelecekte ki politikaları ve çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret sonrasında CHP Gömeç İlçe Başkanı Mehmet Sidan Milletvekili Usluer’e Gömeç’in sembolü olan ‘Atatürk Kayalıkları’ fotoğrafını hediye etti.

06/06/2020 Gün Ortalama:483  Bugün 84 Ziyaret var  Sitede 4 kişi var  IP:18.208.132.33