TürkçeAYVALIKGÖMEÇ’TE HAVUT GİYDİRME HAYRI YAPILDI.

Gömeç ilçesinde, deve güreşleri sezonunun açılması öncesinde, Gömeç Karaağaç mahallesinde Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği bünyesindeki pehlivan develer için havut hayrı yapıldı

Karaağaç mahallesinde gerçekleşen havut hayrında; Aydın, Çan, Ezine, Çanakkale, Edremit, Bergama, Dikili, Ayvalık ve Burhaniye'den gelen deveciler cemiyet üyeleriyle, deve sahipleri hazır bulundu.

Havut hayrına kat...

GÖMEÇ’İN ÜYELİK BELGESİNİ BAŞKAN HİMAM TESLİM ALDI.

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam Marmara Belediyeler Birliği 2. Olağan Meclis toplantısına katıldı. Toplantıda Gömeç Belediyesinin üyeliği de oy birliği ile kabul edildi. Üyelik belgesini Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam elden teslim aldı.

Marmara bölgesindeki belediyelerin başkan ve meclis üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda konuşan Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Ba...

Gömeç’te polisten kaçak tütün ve uyuşturucu operasyonları

Balıkesir’in Gömeç ilçesinde, İlçe Emniyet Amirliği bünyesindeki polis ekipleri tarafından yasa dışı tütün satıcıları ve uyuşturucu ile mücadeleye yönelik başarılı operasyonlar gerçekleştirildi.

Gömeç Polisi tarafından yapılan ilk operasyonda; satışı suç teşkil eden ve faturaları ibraz edilemeyen içi tütünle doldurulmuş çok sayıda makaron, kilolarca kaçak çay ve açık tüt&u...

BAŞKAN HİMAM "PROJELERİ GÖMEÇ’E ANLATTI".

Gömeç Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020-2024 dönemi Strateji ve Planlamaya esas Gömeç Merkez ve çevresini kapsayan toplantının detaylarını ve hizmetlerin yapım aşamasını, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam geçtiğimiz günlerde Nuri BOZYEL kültür merkezinde düzenlenen halk toplantısıyla beraber halka anlattı. Katılımın yoğun olduğu toplantıda Başkan Himam Gömeç’in gelecek 4 yıll...

GÖMEÇ’İN YENİ KAYMAKAMI GÖREVİNE BAŞLADI.

Gömeç’te Cumhurbaşkanlığı tarafından en son, 07.08.2019 tarih ve 2019-268 Kaymakam Atama Kararnamesiyle mevcut kaymakam Önder Coşkun’un Erzurum Palandöken ilçesine tayini çıkmış ve o günden beri Gömeç kaymakamlığı’na Ayvalık kaymakamı Gökhan Görgülüaslan vekaleten bakıyordu.

Geçtiğimiz günlerde içişleri bakanlığı genel Müdürlüğü tarafından Rize İyidere ilçesinde gör...

Ayvalık’ta 15. Uluslar arası Zeytin Hasat Festivali coşkusu -“Her Hasat Barış Çağrısı…”

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Ticaret Odası ve Ayvalık Ziraat Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen 15. Uluslar arası Ayvalık Zeytin Hasat Festivali başladı.

Saat 10.30’da Aşıklar Köprüsü’nden ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’na kadar olan geleneksel hasat yürüyüşü ile başlayan etkinliklere katılım yoğun oldu.

Yürüyüşe; Ayvalık...


23/09/2021 Gün Ortalama:3248  Bugün570 ziyaret var  Sitede 9 Kişi var  IP:3.238.95.208