TürkçeAYVALIKBAŞKAN KAMİL SAKA, HALKA HESAP VERDİ.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, iki yıllık belediye hizmetlerini düzenlediği “2. Halk Bilgilendirme Toplantısı” ile halka anlattı. Çalışmaları anlatan “İcraatlarla 365” gün isimli slayt gösterisinin sunulduğu toplantıda Başkan Saka, vatandaşların sorularını cevaplandırıp yapılan ve yapılacak projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Edremit Belediyesi tarafından, 2015 yılı çalışmalarına ilişkin faaliyetler düzenlenen “2. Halk Bilgilendirme Toplantısı” ile vatandaşlar ile paylaşıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerinin de yer aldığı 2. Halk Bilgilendirme Toplantısı İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başladı. Ardından “İcraatlarla 365 gün” adı verilen slayt gösterisi ile çalışmalar görsel sunum eşliğinde detaylı bir şekilde vatandaşlara sunuldu.

“Teröre lanet olsun, yolumuz Atatürk yolu”

Ardından kürsüye gelen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, öncelikle son günlerde artış gösteren terör olaylarına dikkat çekerek “Ülkemizin içerisinde bulunduğu zorlu şartlarda, terör belası nedeniyle hayatlarını kaybeden evlatlarımıza Allah’tan bir kere daha rahmet diliyorum. Böylesi zor günlerde, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorunda olduğumuzu altını çizerek ifade ediyorum. Sabırlı olmalıyız. Sükûnetimizi korumalıyız. Ateş elbette düştüğü yeri yakıyor, ancak bizler Ulusal Kurtuluş Savaşı vermiş büyük bir milletin evlatlarıyız. Ne üç-beş teröriste bu ülkeyi bırakırız, ne de içeride ve dışarıda düşmanlarımızla birlikte olan hainlerin emellerine ulaşmasına izin veririz! Kendimize ilke edinmemiz gerek tek yol; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur” dedi.

“Belediyenin kapısından halk ve halktan başka kimse giremeyecek”

30 Mart 2014 tarihinde göreve başladığımızda şunu söylemiştim: Edremit Belediyesi’nin kapısından içeriye hak ve halktan başka hiçbir güç giremeyecek, belediyenin ve doğal olarak Edremitlilerin öz mallarını sonuna kadar ve pahası ne olursa olsun koruyacağız. İşte söylediğim bu sözlerin bugün de dimdik arkasındayım!

“Edremit adli olaylarla değil, başarıları ile anılacak”

Edremit, bundan önce olduğu gibi kötü haberler ve operasyonlarla anılmayan bir kent haline geliyor. Sanatta, sporda, tarihte, turizmde ve ekonomik alanda adından söz ettiren, başarıları ile güzel bir şekilde anılan Edremit’i, bu uzun ve zorlu yolculuğunda elbette tökezletmek isteyenler de oluyor.

“Belediyenin imkanları ile saltanat sürenlerin devirleri 30 Mart 2014’te bitmiştir”

Buraya ayrı parantez açarak belirtmek isterim ki; birer birer değil, onar onar değil, yüzer yüzer değil, alayı toplanıp gelseler yine de tüyü bitmemiş Edremitlinin hakkını kimseye peşkeş çekmeyeceğiz! Belediyenin imkânları ile ceplerini dolduran ve saltanat sürenlerin devirleri, 30 Mart 2014 itibariyle sona ermiştir. Edremit’te yıllardır yapılmayanları yapmamızın en önemli nedenlerinden birisi: çalmıyoruz, çaldırmıyoruz. Bizlere güvenen ve inanan vatandaşlarımıza karşı her zaman başımız dik, alnımız açıktır!

“Belediyenin çarkı dönüyor, sırasıyla projeler geliyor”

Büyüyen ve gelişen Edremit’imizde çarkımız artık dönmeye başlamıştır. Bir çivi dahi alma konusunda güven zafiyeti yaşayan bu büyük kentin belediyesi, artık büyük ve kentin çehresini değiştirecek projeleri hayata geçirir aşamaya gelmiştir. Önümüzdeki 3 yıllık süre içerisinde kademe kademe bunları da göreceksiniz.

“Gösterdiğiniz ilgi ve destek bizi cesaretlendiriyor”

30 yıllık belediye başkanlığı dönemimde, her zaman ve koşulda halkımızın arasında oldum. İsteyen her vatandaşımız telefonunu kaldırdığında bana ulaşabildi. Geldiğimiz makam ve mevkiler bizleri aymazlaştırmadı, tam aksine daha da fazla halkımız ile bütünleşmeye götürdü. Burada da yine sizlerin, halkımızın hakkını teslim etmem gerekiyor: Her zaman gösterdiğiniz ilgi, alaka, sevgi, güven ve destek, bizleri bu zorlu ve meşakkatli yolda daha da cesaretlendiriyor.

“Değişim ve gelişim kendini göstermeye başladı”

47 mahallesi ile sadece Balıkesir’in değil, Türkiye’nin de en büyük ilçelerinden birisi haline gelen Edremit’te değişim ve gelişimin izleri yolları, parkları ve kültürel alanları ile yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. Akıllı, bilimsel ve programlı çalışmalarımızı önümüzdeki 3 yıl içerisinde katlanarak sürdürmeye devam edeceğiz. Çıktığımız bu kutsal yolda, sizlerden aldığımız emanetin bilinci içerisindeyiz. Bugüne kadar belediyemizin sorumluluklarını yerine getirmesi aşamasında desteklerini her zaman hissettiren, politik atışmaların ötesinde “Önce Edremit” diyen tüm partilerden meclis üyesi arkadaşlarımıza huzurunuzda teşekkür ediyorum. Kentimizin hak ettiği seviyeye ulaşması adına ciddi bir emek gösteren müdüründen en alt kademedeki personelime kadar herkese de Edremitliler adına minnet duygumu ifade etmek istiyorum.

“Yılmadan ve yorulmadan çalışmaya devam”

Yükümüz ağır olsa da, inanın hiçbir şeyden korkmuyoruz. Bu ülkeyi ve kenti Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği “muasır medeniyet” seviyesine ulaştırana dek durmadan ve yorulmadan çalışmaya devam edeceğimizi belirtiyor; hepinize katılımlarınız için en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

“4 yıllık Havacılık Yüksekokulu açılıyor”

Başkan Kamil Saka, Edremit’te 4 yıllık Havacılık Yüksekokulu açılmasının YÖK tarafından onaylanarak kesinleştiğini belirterek “Körfez Üniversitesi’nin ilk adımı olan Edremit Havacılık Yüksekokulu kurulması kesinleşti. Yaptığımız girişimler ile ilçemizin eğitim alanında da çağdaş ve marka kent olma yolunda önemli adımlar atmış bulunuyoruz. Bunun yanında ilçemiz genelinde okul yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na farklı mahallelerde 6 adet okul yeri tahsis etmiş bulunuyoruz “ dedi

Ardından soru cevap bölümünde Belediye Başkanı Kamil Saka, vatandaşların sorularını yanıtladı. Gelen soruları tek tek cevaplayan Başkan Saka, 2016 yılında yeni projelerin devam edeceğini, Edremit’in her geçen gün ileriye gitmeye devam edeceğini söyledi. 

Toplantıya CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan,  Kaz Dağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği Başkanı Cahit İnceoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


06/08/2021 Gün Ortalama:2396  Bugün379 ziyaret var  Sitede 7 Kişi var  IP:3.235.227.117