TürkçeAYVALIKGÖMEÇ TE ENGELLİ VATANDAŞLAR YENİ YILI KUTLADILAR.

Gömeç  ilçesinde, engelli vatandaşlara yönelik yeni yıl partisi düzenlendi, birçok vatandaşın katıldığı etkinlikte gençler gönüllerince eğlendi.

Gömeç Birlik ortopedik engelliler derneği  Gömeç şubesi ve Gömeç damla restoran  Ahmet Ercan'ın katkılarıyla  engelsiz parti bu yılda coşkuyla gerçekleşti. Gömeç Damla restoran'da Engelli düzenlenen partiye katılan gençler ve aileleri, gönüllerince eğlenerek pasta kesti ve hediyeler aldı. Şapkalarını ve gözlüklerini takan gençler, müzik eşliğinde kendilerinden geçerek eğlendi.

Gömeç  Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Pehlivan, konuklarıyla birlikte yeni yıl pastasını kesti, hediyeler verdi. Süslenen yılbaşı ağacının altından hediyelerini alan gençler, hep birlikte dans etti.

Gençlerle birlikte piste çıkan Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Pehlivan , " Biz de onların her birini ailemizden bir insan gibi seviyoruz; çünkü hepsinin ayrı bir hikayesi, ayrı bir gönül güzelliği var. Onların mutlulukları için de Gömeç belediyesi tüm imkanlarımız her zaman emirlerinde. Engelli bireyleri sahiplenmeyen toplumların aslında kendileri engellidir. İnanıyorum ki engeli olmayan insanlar biraz empati kurabilirse kardeşlerimin hayatı çok daha güzel olacak. Gömeç'teki arkadaşlarımızın ekonomik ve sosyal engellerini kaldırmak için sürekli projeler gerçekleştiriyoruz. Onlar Hayatta ben de varım demeyi öğrendi. Bundan sonra da hep var olacaklar" dedi.

ZEYTİN DALI ADI ALTINDA HEDİYELİK EŞYA ÜRETİYORLAR.

 Birlik Ortopedik Engelliler Derneği  Gömeç Şubesi  proje desteğiyle 11 zihinsel engelliye “ZEYTİN DALI hediyelik eşya” kursu açtılar. Usta öğretici Nagihan Eser “Derneğimizin Gömeç üretim merkezinde mayıs 2019 tarihinde zihinsel engeli kardeşlerimize yönelik olarak hediyelik eşya yapımı kursu açtık. 11 zihinsel engelli kardeşimiz kursta usta öğreticimizin verdiği eğitimlerle Zeytin çekirdeğinden tesbih,anahtarlık ve tablolar,eva ve keçeden magnet, kitap ayracı, takı, boncuk gibi çeşitli hediyelik eşya üretmeye başladılar. Kursiyerlerimiz hem meslek öğreniyorlar hem de ürettikleri ürünlerin satışından para kazanarak derneğe katkı sağlayacaklar.  Aynı zamanda engelli kardeşlerimiz kursta güzel vakit geçiriyorlar” diye konuştu.

 

 

 

 


26/02/2021 Gün Ortalama:632  Bugün120 ziyaret var  Sitede 3 Kişi var  IP:3.239.192.241