TürkçeGÖMEÇ İÇİN BURDAYIZ.

 

Geçtiğimiz hafta Ankara'ya giderek gerekli bakanlıklarla görüşmeler yapan Başkan Himam Gömeç’te gerçekleştirilecek birçok proje için gerekli kurumlardan ve kişilerden onay aldığını vurgulayarak kalıcı yatırımlar için görüşmeler yaptı. Yaptığı görüşmelerde Önemli olarak  2 proje ile ilgili yapımı için söz alan Başkan Himam bu Projeleri açıkladı Himam yaptığı açıklamada “Gömeç için önemli dediğimiz projelerimizden 1- Gömeç için bugüne kadar yapılmamış ve en önemli ihtiyaçlardan biri olan Toplu konut (TOKİ) yapılması, 2-Burhaniye’ye kadar gelen doğal gazın ilçemize en kısa sürede gelmesi ve önümüzdeki  sezonuna yetişmesi, gibi bir çok projeler için gerekli görüşmeleri yaptık. Bu projelerin başvurularını yaptığımız ilk günden itibaren Çevre Şehircilik Bakanlığı ile sık sık giderek işlerin hızlandırılması için uğraş vereceğiz” dedi.

GÖMEÇ’E TOKİ MÜJDESİ

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, ilçeye yapılması için çok çalıştığı TOKİ konutları için müjde verdi. Balıkesir’in en çok gelişen ve güzelleşen ilçelerinden biri haline gelen Gömeç’te TOKİ heyecanı başladı. Konu hakkında bir açıklama yapan Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam“Toplu Konut İdaresi Başkanlığına, yaptığım ziyarette bizleri karşılayan  Başkan Yardımcısı Dursun BAŞTÜRK  ile beraber Karşılıklı görüşmeler sonrasında 2021 yılında yapılacak olan 100 binlik Konut Projesi kapsamında ilçemizin de dahil edilmesi konusunda karara varıldı. Gömeç’imize kazandırdığımız sosyal konut projesine 2021 yılında başlanması planladık Gömeç’e hayırlı olsun” dedi.

 

GÖMEÇ ' TE DOĞAL GAZ 2022 YILINA KADAR TAMAMLANACAK.

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam Ankaradaki ziyaretlerin de BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan’ ziyaret ederek ilçenin doğalgaz isteğini dile getirdi.

İkilinin arasında Yapılan görüşmelerde Başkan Himam, Gömeç için doğalgazın önemini dile getirerek bu önemli hizmetten bir an önce faydalanmak istediklerini dile getirdi.

Başkan Himam’ın bu isteğine olumlu baktıklarını dile getiren BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan Gömeç gibi nüfus bakımından küçük ilçelere kullanım açısından yeterli talep gelmediği için  hizmet veremiyoruz. Ancak Gömeç  Burhaniye ve Ayvalık arasında olduğu için küçük bir mühendislik müdahalesi ile 2021-2022 yılında inşallah doğalgaz isteğini tamamlayıp Gömeç’e kavuşturacağız sözünü verdi. Başkan Himam Yaptığı açıklamada “Ankaradaki görüşmelerimiz olumlu sonuçlar veriyor Botaş genel müdürümüz le yaptığımız görüşmeler sonucunda Burhaniye’ye kadar gelen doğalgaz hattının önümüzdeki yıl için ilçemize gelmesi için çalışmalarımız olumlu yanıt verdi. BOTAŞ Müdürümüz de bizlerin bu talebini önemseyerek 2021 yılında ki programa alacaklarını ve 2022 yılın da tamamlayarak Gömeç’e doğalgazı kavuşturacaklarının sözünü verdi.dedi.

 

 

 

 

 AYVALIK


22/01/2021 Gün Ortalama:1114  Bugün26 ziyaret var  Sitede 2 Kişi var  IP:18.234.247.75