TürkçeSENİNLEYİZ İZMİR.

İzmir'de meydana gelen deprem felaketinin ardından yurtta ve dünyada depremzedelere ulaşan destek yardımları tüm hızıyla devam ediyor. Gömeç Kent Konseyi ve yardımseverlerin destekleriyle oluşturulan yardımlar depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yola çıktı. Hazırlanan yardım kamyonu depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için İzmir'e gönderildi.

İzmir’e gönderilen yardım kolilerini İzmir de deprem zedelere teslim etmek için İzmir’e giden Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Gömeç Kent Konseyi yönetimi hazırlanan yardım kolilerini İzmir Aşık Veysel parkında depremzedelere ulaştırılmak üzere yetkililere teslim ettiler.

Kuru gıda, kıyafet, çocuk maması, battaniye, çocuk bezi, kadın pedi, mendil, oyuncak, ısınma ve ilk yardım gereçleri gibi acil ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardımlar tıra yüklendi. Kamyonun önüne ‘Seninleyiz İzmir’ yazılı pankart asılarak birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

 

Gömeç Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Tanzer Durmuş, “ Kent Konseyi işbirliğinde Gömeç halkının destekleriyle İzmir’e yardım gönderiyoruz. Toplanan ürünler bize ulaştı. 2 gün gibi kısa bir sürede Gömeç Belediyesi Nuri Bozyel Kültür Merkezi’nde toplanan yardımlarımızı kamyona yükledik. İnşallah iyi yerlere ulaşır ve güzel bir şekilde değerlendirilir” dedi.

Kent Konseyi Kadın Başkanı Şerife Targay, “Güzel bir dayanışma ile kısa sürede yardım malzemelerimiz toplandı. Bu süreçte İzmir Kent konseyi ile görüşmeler içerisindeydik. Onlardan gelen talepler doğrultusunda ihtiyaçları karşılamaya çalıştık. Yine irtibat halinde olacağız ve istekleri durumunda dayanışma içinde elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.AYVALIK


16/01/2021 Gün Ortalama:1112  Bugün49 ziyaret var  Sitede 4 Kişi var  IP:3.239.233.139