TürkçeAYVALIKYAĞMURDA EKİPLER SAHADA

Gömeç’te geçtiğimiz gün sabah saatlerinde başlayarak etkili olan sağanak ve dolu, hayatı olumsuz etkiledi. Önce dolu olarak başlayan ve daha sonra yağmur ile birlikte devam eden yağışlar sonrası Gömeç Belediyesi ekipleri acil durum pozisyonuna geçerek ilçe genelinde onlarca noktalarda çalışmalar yaparak müdahale etti.

Sabah  saatlerinde ilçe genelinde etkili olan dolu ve sağanak yağmur ile birlikte birçok bölgede Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri seferberlik ilan etti. Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam’ın talimatıyla yağmur sonrasında harekete geçen ekipler su baskını olan bölgelerde temizlik ve su tahliye çalışmaları yaptı.

nt-size:12.0pt">EKİPLER SAHADA

Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam "aniden bastıran dolu ve yağmur sonrası ilçe genelinde birçok noktada hayatı olumsuz olarak etkilediğini belirterek, ekiplerimize talimatlarımız doğrultusunda sahaya inerek nerede bir olumsuz durum varsa hemen müdahale edilmesini söyledik. Yaşanan taşkınların birçoğunun sebebinin çöpler olduğunu gözlemleyen ekiplerimiz kanal ağızlarının, rögar kapaklarının, mazgalların ve derelerin tıkanan yerlerini açarak suyun bölgeden boşlatılmasını sağladı. Olası afetlerden kaçınabilmek ve ilçe genelinde mağduriyet yaşanmasını önlemek için en önemli vatandaşlık görevlerimizden biri olan çevreyi korumayı unutmayalım ve Lütfen çöplerimizi sadece çöp konteynerlerine atalım”dedi.

 


03/03/2021 Gün Ortalama:309  Bugün105 ziyaret var  Sitede 5 Kişi var  IP:3.231.102.4