TürkçeAYVALIKBAŞKAN HİMAM’DAN İKAMETGAH ÇAĞRISI

Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, daha iyi şartlarda yaşamak isteyen, modern kent isteyen ve daha iyi hizmet isteyen tüm vatandaşların ikametlerini Gömeç’e almalarını istedi.

Gazetecilerle bir araya geldiği basın toplantısında ikametgah konusundaki bir soruyu cevaplandıran Başkan Himam, vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını, yaşadıkları yere ikametlerini almalarını istedi.

GÖMEÇ’TE 16 BİN DEĞİL YERLEŞİM 2 KATI.

Gömeç’te sahil kısmında yazlıkları olan ve burada yaşayıp ikametgahının başka il ve ilçede olmasının hiçbir katkı sağlamadığını ifade eden Başkan Himam, “Ama ikametgahın Gömeç’te olduğu zaman biz bu radaki o nüfusa karşı iller bankasından payımızı alıyoruz. Bu paylarımız şuanda çok düşük. Bunu 2ile çarpın. Gömeç’deki nüfus yaklaşık 16 bin değil en az 25 ile 30 bin arasında. Ama vatandaşlarımız burada yaşıyor ikametgahı başka illerde. Vatandaşlık bilinciyle buraya alınması lazım. Bu işi ekonomik olarak vatandaşımıza bildireceğiz. Külfetini biz çekiyoruz, mükafatını başka il ve ilçeler alıyor. Vatandaşlarımızdan bu hassasiyete duyarlı olmalarını istiyoruz. Bu şehirde daha iyi şartlarda yaşamak isteyen, modern kent isteyen ve her istediğini bu kentte bulmak ve daha iyi hizmet almak isteyen vatandaşların ikametlerini yaşadığı yere almaları gerektiğini aktaran Başkan Himam “Gömeç’te yaşayan insanlar başka yerde kaydolmasınlar. Bu değişikliği https://www.turkiye.gov.tr/adres-degisikligi-bildirimi adresinden kolaylıkla yapa bilirler. . Vatandaşlarımızı sağduyuya çağırıyorum ve yaşadıkları yere sahip olsunlar diyorum”dedi.


26/02/2021 Gün Ortalama:632  Bugün127 ziyaret var  Sitede 3 Kişi var  IP:3.239.192.241