TürkçeAYVALIKESNAFTAN KİRA ALINMAYACAK.

Türkiye’de corona virüsü tehlikesi nedeniyle genelgeyle iş yeri kapatılan esnaf, kira ve birçok giderini ödemede güçlük çekmeye başladı bunun üzerine, İçişleri Bakanlığının 18 .11. 2020 tarihli 19161 sayılı yazısı ile 20.11.2020 dahil 30. 04.2021 tarihine kadar;  "Genelge kapsamında kapatılan kahvehane, kıraathane, İnternet Cafe, oyun salonları, halı sahalar ve benzeri işletmelerden kira alınmaması ve belirtilen tarihler arasında ödemesi yapılan kiraların belirtilen tarih sonrasında kira ödeme tarihi gelen ilk kiradan başlamak üzere mahsup edilmesi" kararına istinaden, Gömeç Belediyesine ait işletmelere kiralanan dükkanların belirtilen tarih aralığı boyunca mevcut Kira tahakkukları üzerinden; “Sahil kesiminde bulunup yaz sezonunda faaliyet gösteren çay bahçeleri ve büfelerin kiralarında %50 indirim ve Diğer taşınmazların belirtilen tarihler arasında kira tutarlarında %95 oranında indirim yapılmasım kararı alınırken bununla beraber ayrıca Peşin ödeme yapan kiracıların  indirimlerinin ilk ödeme döneminden itibaren mahsup edilmesine” Gömeç Belediye Meclisi'nin Ocak ayı toplantısında meclis üyelerinin oy birliği ile karar verildi.

ESNAFIN KİRASI ALINMAYACAK.

İşyerleri geçici müddet kapalı olan esnafı rahatlatan örnek davranış Gömeç  Beledi yesi'nden geldi. Gömeç  Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, corona virüsü nedeniyle vatandaşların belediyeye olan kira borçlarını ertelediğini açıkladı.

Gömeç Belediyesi meclis toplantısının ardından sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapan Başkan Mehmet İrem Himam, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile iş yerleri kapatılan, Gömeç Belediyesi kiracılarından kapalı oldukları aylar için kira almayacaklarını açıkladı. Bunun yanı sıra İçişleri Bakanlığı genelgesi ile işyerleri kapatılmayan fakat işleri iyi olmayan diğer kiracılarının da kira ödemelerini ertelediğini belirtti.

“ESNAFIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ!”

Başkan Himam yaptığı açıklamada, “Bu zor dönemde esnafımızın ekonomik olarak ayakta kalabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ülkemizde yaşanan corona virüsü salgını sebebiyle İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile işyerleri kapatılan, belediyemizin kiracılarından kapalı oldukları ayların kiralarını almıyoruz. Bunun yanı sıra sektörel sıkıntılar sebebiyle ödeme güçlüğü çeken diğer kiracılarımızın da ödemelerini erteliyoruz. Umarım aldığımız bu karar bir sürede de olsa esnafımızı rahatlatır'' ifadelerini kullandı.

 

 


03/03/2021 Gün Ortalama:516  Bugün390 ziyaret var  Sitede 7 Kişi var  IP:3.235.108.188