TürkçeAYVALIKRAMAZAN DA İHTİYAÇ SAHİPLERİ UNUTULMADI.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ihtiyaçlı ailelere iftarda dağıtılmak üzere sıcak yemek pişiriliyor.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, Gömeç Belediyesi ve hayırsever iş adamlarının destekleri ile Gömeç'te  ihtiyaçlı aileler için iftarda sıcak yemek pişirilip dağıtılıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam “On bir ayın sultanı bir Ramazan ayına daha erişmiş olmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşamaktayız. Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayı, yardımlaşma ve dayanışmanın pekiştiği, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının daha da güçlendiği bir zaman dilimidir.< /span>

 Manevi duyguların en yoğun şekilde yaşandığı bu rahmet ayını en güzel şekilde idrak etmeliyiz. Geçmiş dönemlerde gerek Belediyemiz gerekse hayırseverler tarafından şehrimizin muhtelif yerlerinde iftar çadırları kuruluyor ve ihtiyaçlı vatandaşlarımız iftarlarını bu sofralarda yapıyorlardı. Covid-19 tedbirleri kapsamında iftar çadırı kurulamayışından dolayı ihtiyaçlı ailelerin evlerine iftarda sıcak yemek ulaştırıyoruz. Belediyemizin, ve hayırsever iş adamlarının destekleri ile belirlediğimizin belirlediği lokantalarda hazırlanan yemekler  Ramazan ayı boyunca ihtiyaçlı ailelere belediyemiz ekipleri tarafından evlerine teslim ediliyor. Ramazan ayı boyunca da bu şekilde vatandaşımızın iftar yemeğini ailesiyle beraber karşılayarak  ramazanı hep beraber kutlayacağız" dedi.


18/05/2021 Gün Ortalama:1136  Bugün367 ziyaret var  Sitede 8 Kişi var  IP:3.238.96.184